Ogłoszenia 07-14.04.2024

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Bożego Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Dzisiejsza kolekta na Caritas archidiecezji, zaś przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę materiałów higienicznych i opatrunkowych pod hasłem „Polskie smyki dzieciom z Aryki”, o 17.00 celebracja II Nieszporów uroczystości. Dzisiaj odbywa się również liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św.
  2. W poniedziałek będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W ramach obu Mszy można podjąć bądź odnowić duchową adopcję dziecka poczętego. Deklaracje i inne informacje o tej pięknej inicjatywie można zabrać ze stolika spod chóru.
  3. We wtorek o godz. 20.00 na swoje spotkanie w domu parafialnym zapraszają Mężczyźni św. Józefa.
  4. W sobotę, ze względu na Sanktuaryjny Dzień Chorych, odwiedziny naszych chorych i wiekiem osłabionych parafian rozpoczną się już o godz. 7.30, proszę ich zgłaszać w kancelarii bądź zakrystii do czwartku 11 IV włącznie. O godz. 9.00 rozpocznie się kwietniowy Dzień Chorych.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Niedzielę Biblijną, a także jako Święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę chrztu naszej ojczyzny 14 IV 966 r. Kolekta tej niedzieli będzie kolektą specjalną na inwestycje parafii: sfinalizowanie prac nad podjazdem dla niepełnosprawnych, remont organów oraz poszerzenie cmentarza.
  6. Zachęcamy (również emerytów, którzy już się rozliczyli) do przekazywania 1,5% podatku dochodowego na działalność Stowarzyszenia Ecce Homo. W każdą środę, w domu parafialnym, w godz. 18.00-19.00 dyżur pełni księgowa, wolontariuszka stowarzyszenia.

7. Fragment odezwy (całość na stronie www.) dyrektora diecezjalnej Caritas ks. Łukasza Stawarza:

Obchodzona dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego zachęca do zwrócenia uwagi na działalność charytatywną Kościoła oraz funkcjonowanie Caritas diecezjalnej i jej parafialnych oddziałów. Jest to też okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim wolontariuszom w jakikolwiek sposób zaangażowanym w służbę osobom korzystającym z pomocy Caritas. Dziękuję Wam, drodzy diecezjanie, za regularne wspieranie realizowanej przez diecezjalną oraz parafialne Caritas codziennej działalności charytatywnej oraz programów i dzieł służących różnym grupom potrzebujących. Bez Waszej modlitwy oraz ofiar nie moglibyśmy skutecznie pomagać tak wielu ludziom i prowadzić tak wielu dzieł charytatywnych. Zbierana dziś w czasie mszy świętych kolekta zostanie przeznaczona na działalność naszej diecezjalnej Caritas. (…) Pragnę zaprosić wolontariuszy Caritas diecezjalnej i parafialnych oraz wszystkich diecezjan na piknik z okazji Dnia Dobra, czyli święta wolontariatu, które jest też okazją do podsumowania Tygodnia Miłosierdzia i całorocznej działalności Caritas. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę, 14 kwietnia, w godz. od 14.00 do 19.00 na placu przed siedzibą Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Jordana w Katowicach. W programie m.in. koncerty oraz różnego rodzaju atrakcje, a także okazja do dobrych rozmów i wymiany doświadczeń.