Ogłoszenia 14-21.04.2024

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Biblijną, a także jako Święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę chrztu naszej ojczyzny 14 IV 966 r. Kolekta tej niedzieli jest kolektą specjalną na inwestycje parafii: sfinalizowanie prac nad podjazdem dla niepełnosprawnych, remont organów oraz poszerzenie cmentarza. O godz. 17.00 zapraszamy na nieszpory III niedzieli wielkanocnej.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny, zachęcamy do lektury Pisma świętego.
  3. W piątek, o godz. 6.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

4. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Dobrego Pasterza oraz Światowy Dzień Modlitw o Powołania, kolekta będzie przeznaczona na remont krypty katedry, o godz. 17.00 nieszpory.

W tym dniu na naszym dolnym parkingu, od godz. 9.00 do godz. 12.00 odbędzie się Akcja Krwiodawstwa. Zachęcamy do podzielenia się tym cennym darem.

5. Zachęcamy (również emerytów, którzy już się rozliczyli) do przekazywania 1,5% podatku dochodowego na działalność Stowarzyszenia Ecce Homo. W każdą środę, w domu parafialnym, w godz. 18.00-19.00 dyżur pełni księgowa, wolontariuszka stowarzyszenia.
  6. VI Rodzinny Festyn Fatimski rozpocznie się w niedzielę 19 maja na placu probostwa o godz. 12.15. W programie m.in. występy uczniów i przedszkolaków naszej szkoły, sztuka teatralna wystawiona przez Dzieci Maryi, występ Oliwii Hudek, zespołu Turzanek, spotkanie z iluzjonistą oraz świadectwo rodzinne. Na koniec program koncertowy łączący zespoły Duet Sempre i Kobiety na walizkach. Ponadto animacje dla dzieci, darmowe dmuchane zamki, zjeżdżalnie, spotkanie z prawdziwym dinozaurem oraz konkurs plastyczny i quiz fatimski z cennymi nagrodami. Nie zabraknie bogatej oferty gastronomicznej. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na wsparcie parafialnych kolonii letnich oraz działań animatorów i animatorek naszej młodzieży.
  7. Zapraszamy do wyjazdu na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się w sobotę, 1 czerwca. Wyjazd z dolnego parkingu o godz. 5-tej. Powrót planowany jest w niedzielę, we wczesnych godzinach rannych. Zachęcamy nie tylko młodych ale także starszych, którzy uczestniczyli w spotkaniach dawniej lub chcieliby wziąć udział w wydarzeniu. Zapisy u księdza Rafała. Koszt wyjazdu dla osób z naszej parafii to 100 zł, natomiast dla osób spoza parafii to 250 zł. Wszelkie informacje umieszczone są na plakacie.
  8. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy podjęli w ostatni poniedziałek Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, a także tym, którzy zainicjowali, a także tym, którzy uczestniczyli w modlitwie, która odbyła się przy krzyżu misyjnym w czwartek, i również wiązała się z ważną intencją obrony życia nienarodzonych, do której wzywa nas Przewodniczący KEP, abp Tadeusz Wojda (czytaj tutaj).

Inne ogłoszenia, o które nas proszono:

W środę, 17 kwietnia o godz. 19.00 w OSP w Czyżowicach odbędzie się zebranie ws. dofinansowania związanego m.in. z ogrzewaniem czy termomodernizacją.

W czwartek, 18 kwietnia o godz. 18.00, w Domu Sportu na Bogumińskiej 17 odbędzie się Walne Zgromadzenie Zdawczo-Wyborcze Członków Spółki Wodociągowej w Turzy Śląskiej.