Ogłoszenia 26.05-02.06.2024

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w którą kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. O godz. 10.00 Msza św. w intencji naszych Strażaków OSP oraz Koła Gospodyń Wiejskich, zaś o godz. 12.00 Msza św. w intencji ks. Proboszcza Wiesława Hudka z okazji 30-lecia kapłaństwa, po jej zakończeniu Solenizant zaprasza na spotkanie przy stole (do 15.30 włącznie) w domu parafialnym, o godz. 17.00 zapraszamy na Nieszpory.

Modlimy się w łączności z uczestnikami męskiej pielgrzymki do Piekar Śląskich. Kolekta na potrzeby archidiecezji. Z racji Dnia Matki najlepsze życzenia dla każdej Mamy.

2. W środę kolejna Noc Pokuty i Wynagrodzenia, modlitwę zaczynamy o godz. 20.00.

3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze o 8, 12.00 i 16.00. Po pierwszej wyruszy procesja Bożego Ciała z ołtarzami:

• I – przy Domu Parafialnym (Rada Parafialna),
  • II – przy Ośrodku Zdrowia (Żywy Różaniec),
  • III – przy Sołtysówce (Koła Emerytów oraz Gospodyń Wiejskich),
  • IV – przy figurze NSPJ (Rodzice Dzieci Wczesno i I-Komunijnych).

Zapraszamy do licznego udziału: dzieci I-komunijne, dzieci do sypania kwiatów, panie w strojach ludowych, służby mundurowe, poczty sztandarowe oraz całe rodziny. Zachęcamy do włączenia się w dzieło budowy ołtarzy.

Przez całą oktawę zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne o godz. 17.00.

4. W piątek Święto Nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe, a z racji I soboty miesiąca zapraszamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. Wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w sobotę 1 czerwca. Zbiórka o 4.30 na dolnym parkingu. Powrót planowany jest w godzinach rannych w niedzielę.
  6. Przypominamy, że w dniach 1-9 czerwca będziemy przeżywać misje parafialne przygotowujące m.in. do obchodów 20-lecia koronacji obrazu Matki Bożej. Poprowadzą je ojcowie redemptoryści z Lublina: Andrzej Mikuć i Łukasz Baran. Proszę zabrać foldery ze szczegółowym programem misji i zarezerwować sobie czas.

7. W ramach ostatniej kolekty specjalnej zebraliśmy 15.540,38 zł. Bóg zapłać parafianom i pielgrzymom za każdą ofiarę.

Dziękujemy za ogrom dobra świadczonego dla naszej parafii i sanktuarium.

• Dziękujmy Firmie Aliks z Panem Grzegorzem Koziełem za solidne wykonanie remontu toalet i podjazdu dla niepełnosprawnych.
  • Dziękujemy Panu Adamowi Kożuchowi z Rodziną za nieodpłatne odmalowanie przedsionka kościoła i odrestaurowanie figur tam się znajdujących.
  • Dziękujemy Urzędowi Gminy z Panem wójtem Danielem Jakubczykiem za przeprowadzoną rewitalizację części naszej Kalwarii dzięki środkom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
  • Dziękujemy Mężczyznom św. Józefa, Rycerzom Kolumba i tym nie zrzeszonym za ogrom prac wykonanych wokół kościoła, by jak najlepiej przygotować sanktuarium na sezon letni.
Bóg zapłać wszystkim Sponsorom, Artystom, a przede wszystkim Organizatorom i Uczestnikom VI Rodzinnego Festynu Fatimskiego za radość i dobro wniesione do naszej wspólnoty. Po odliczeniu kosztów festynu uzyskaliśmy kwotę 6.695 zł. Bóg zapłać!!!
  DEKRET O DYSPENSIE od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 31 maja 2024 roku /czytaj tutaj/