Ogłoszenia 19-26.05.2024

1. Dzisiaj przeżywamy, I Odpust Fatimski, a także Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, msze święte w porządku: 7.00, 9.00, 10.30 suma z procesją, 13.00 z błogosławieństwem maturzystów i narzeczonych, 16.00 nieszpory Maryjne, ostatnia o 16.30.

Dzisiaj też zbieramy kolektę specjalną na inwestycje parafii, przed kościołem można złożyć ofiarę na kwiaty do ołtarzy procesji Bożego Ciała.

O godz. 12.15 na placu probostwa startuje VI Rodzinny Festyn Fatimski. W programie bardzo bogata oferta artystyczna, konkursowa i gastronomiczna. Wśród nagród m.in. obiad z naszymi duszpasterzami na probostwie. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na wsparcie parafialnych kolonii letnich oraz działań naszych animatorów i animatorek. Już dziś dziękujemy sponsorom, organizatorom i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do tego, by to wydarzenie mogło dojść do skutku.

2. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, zaś w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  3. Od 19 do 26 maja trwa tydzień modlitw za Powołanych do Małżeństwa. Pamiętamy w naszych modlitwach o narzeczonych i małżonkach.
  4. Serdecznie zapraszamy na Modlitwę Uwielbienia śpiewem oazowym, we wtorek 21 maja o 18.15.

5. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w którą kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby parafii.

O godz. 10.00 Msza św. w intencji naszych Strażaków OSP oraz Koła Gospodyń Wiejskich, zaś o godz. 12.00 Msza św. w intencji ks. Proboszcza Wiesława Hudka z okazji 30-lecia kapłaństwa, po jej zakończeniu Solenizant zaprasza na spotkanie przy stole (do 15.30 włącznie) w domu parafialnym, o godz. 17.00 zapraszamy na Nieszpory.

Jest to też niedziela męskiej pielgrzymki do Piekar Śląskich /ZAPROSZENIE/

6. Trasa procesji Bożego Ciała będzie przebiegać następująco: od kościoła ulicą Tysiąclecia, w stronę Ośrodka Zdrowia, ulicą Powstańców, następnie w lewo, obok Sołtysówki/Remizy, w dół do Alei Jana Pawła II, obok figury NSPJ, do kościoła, z ołtarzami w następujących miejscach:
  • I ołtarz – przy Domu Parafialnym, przygotowuje Rada Parafialna wraz z okolicznymi mieszkańcami,
  • II ołtarz – przy Ośrodku Zdrowia, przygotowuje Żywy Różaniec wraz z okolicznymi mieszkańcami,
  • III ołtarz – przy Sołtysówce, przygotowuje Koło Emerytów oraz Koło Gospodyń Wiejskich wraz z okolicznymi mieszkańcami,
  • IV ołtarz – przy figurze NSPJ, przygotowują Rodzice Dzieci Wczesno i I-Komunijnych.
Wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć, prosimy o kontakt z poszczególnymi grupami.