Ogłoszenia 28.05-04.06.2023

  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kolekta na potrzeby parafii, o godz. 17.00 zapraszamy na Nieszpory kończące okres wielkanocny, w czasie których duchowo połączymy się z uczestnikami męskiej pielgrzymki do Piekar Śląskich. Śpiewając dzisiaj hymn Przybądź Duchu Stworzycielu na zwykłych warunkach możemy zdobyć odpust zupełny.
  2. W poniedziałek majowa Noc pokuty i wynagrodzenia łączy się z przypadającym na ten dzień Świętem NMP, Matki Kościoła. Jest to także Misyjny Dzień Chorego.
  3. W tym tygodniu obchodzimy jeszcze dwa święta: w środę Nawiedzenia NMP, zaś w czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  4. Obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Z tej racji zapraszamy do spowiedzi, udziału w Eucharystii oraz nabożeństwach: o powołania, do Serca Pana Jezusa, oraz wynagradzającego Niepokalanemu Sercu NMP.
  5. W sobotę, o godz. 16.00 w kościele nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 

7. Tegoroczna trasa procesji Bożego Ciała, będzie przebiegała od kościoła ul. Tysiąclecia, w dół obok cmentarza, następnie w prawo obok p. Michna, do ul. Powstańców, obok sklepu GS, do Alei Jana Pawła II, obok figury NSPJ, do kościoła.

Poszczególne ołtarze będą zlokalizowane:

I ołtarz przy kaplicy cmentarnej przygotowują Róże Różańcowe oraz Franciszkański Zakon Świeckich);

II ołtarz przy posesji p. Michna przygotowują okoliczni mieszkańcy oraz Stowarzyszenie Ecce Homo;

III ołtarz na placu przy starej szkole tj. przy Domu Przyjęć Monika przygotowują okoliczni mieszkańcy i rodzice dzieci wczesno i I-komunijnych;

IV ołtarz przy figurze NSPJ przygotowuą Lektorzy, Psałterzyści, Dzieci Maryi i Ministranci.

Msze Św. wg następującego porządku: 8.00, po niej procesja, 12,00 i 16.00.

  8. Zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę są możliwe już wyłącznie osobiście u ks. Rafała lub pod wskazanym na plakacie numerem telefonu: 502-536-925. Zachęcamy do udziału.