Ogłoszenia 21-28.05.2023

 

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, kolekta na potrzeby parafii. 

O godz. 17.00 w ramach Nieszporów Maryjnych koncert z okazji Dnia Matki, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Ecce Homo. Wystąpi znany nam zespół SonArte pod dyrekcją Tymoteusza Kubicy, który weźmie udział w międzynarodowym konkursie chóralnym im. Pau Casalsa w Barcelonie i Lloret de Mar. Po koncercie można będzie wesprzeć chórzystów ofiarami, które pomogą im w organizacji wyjazdu do Hiszpanii. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w tym wydarzeniu.

  2. Od 21 do 27 maja trwa tydzień modlitw za Powołanych do Małżeństwa. Pamiętamy w naszych modlitwach o narzeczonych i małżonkach.
  3. W ramach nabożeństw majowych kontynuujemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Prosimy w niej o jedność Kościoła, a także o dary i owoce Ducha Świętego dla każdej i każdego z nas.
  4. W sobotę po porannej mszy św. w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 

5. W przyszłą niedzielą uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby parafii.

O godz. 17.00 zapraszamy na Nieszpory kończące okres wielkanocny.

Jest to też niedziela męskiej pielgrzymki do Piekar Śląskich. 

  6. Wyjazd do Oświęcimia 27 maja z dolnego parkingu kościoła o g. 7:45. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport).
  7. Zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę są możliwe już wyłącznie osobiście u ks. Rafała lub pod wskazanym na plakacie numerem telefonu: 502-536-925. Zachęcamy do udziału.
 

8. Tegoroczna trasa procesji Bożego Ciała, będzie przebiegała od kościoła ul. Tysiąclecia, w dół obok cmentarza, następnie w prawo obok p. Michna, do ul. Powstańców, obok sklepu GS, do Alei Jana Pawła II, obok figury NSPJ, do kościoła.

Poszczególne ołtarze będą zlokalizowane:

I ołtarz - przy kaplicy cmentarnej - przygotowują Róże Różańcowe oraz Franciszkański Zakon Świeckich);

II ołtarz - przy posesji p. Michna - przygotowują okoliczni mieszkańcy oraz Stowarzyszenie Ecce Homo;

III ołtarz - na placu przy starej szkole tj. przy Domu Przyjęć Monika - przygotowują okoliczni mieszkańcy i rodzice dzieci wczesno i I-komunijnych;

IV ołtarz - przy figurze NSPJ  - przygotowuą Lektorzy, Psałterzyści, Dzieci Maryi i Ministranci.

 

9. Wyrażamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację Rodzinnego Festynu Fatimskiego: sponsorom indywidualnym i firmom za wsparcie finansowe, przekazane nagrody rzeczowe oraz użyczone sprzęty, wszystkim, którzy służyli pomocą przy zorganizowaniu i posprzątaniu placu probostwa, osobom odpowiedzialnym za poszczególne stanowiska sceniczne, gastronomiczne i animacyjne, wykonawcom i artystom, szczególnie naszym najmłodszym oraz młodzieży. To ogrom pracy wykonywanej często na długo przed festynem, zupełnie bezinteresownie.

Po odliczeniu kosztów festynu uzyskaliśmy kwotę 5.370 zł. Po wspólnych ustaleniach z organizatorami festynu chcemy równowartość tej kwoty przekazać na rzecz rehabilitacji Szymona w formie rzeczowego wsparcia, które zostanie zakupione po konsultacji z rodziną.

  10. Prosimy w godz. od 7.00 do 14.00 o odbieranie z probostwa blach z ciast festynowych.
  11. Z radością informujemy, że staraniem Urzędu Gminy z Programu Zielona Przestrzeń ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pozyskano na częściową rewitalizację naszej Kalwarii kwotę 228.850 zł. Termin realizacji I połowa roku 2024.
  12. W ramach odpustowej kolekty specjalnej zebraliśmy 18.256 zł. Bóg zapłać wszystkim parafianom i pielgrzymom.