Ogłoszenia 14-21.05.2023

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy kolejny cykl fatimskich odpustów. Msze w następującym porządku: 7.00, 9.00, 10.30, 13.00 i 16.30.

Po Mszy św. o 13.00 błogosławieństwo narzeczonych i przygotowujących się do małżeństwa, o 16.00 Nieszpory Maryjne.

Kolekta odpustowa jest kolektą specjalną na inwestycje parafii (poszerzenie cmentarza,modernizacja sanitariatów, remont organów).

  2. Również dzisiaj, o g. 14.30 na farskim placu startuje V Rodzinny Festyn Fatimski. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału i już teraz dziękujemy wszystkim sponsorom i dobroczyńcom naszego parafialnego święta.
  3. We wtorek, 9 maja, rozpoczęły się prace związane z modernizacją i rozbudową sanitariatów w domu parafialnym. Złożono zapytania ofertowe do kilku firm, a Parafialna Rada Ekonomiczna wybrała najkorzystniejszą ofertę i powierzyła inwestycję firmie Aliks, która należy do naszego parafianina. Budowa będzie przebiegała etapami, o czym będziemy informowali.
  4. Od poniedziałku do środy przeżywamy tzw. Dni Krzyżowe i będziemy się gromadzili przy krzyżach, aby prosić o błogosławieństwo dla ludzkiej pracy. Modlitwa rozpoczyna się o godz. 6.30 przy krzyżu, w poniedziałek na ul. Powstańców, we wtorek na cmentarzu, w środę przy krzyżu misyjnym.
 

5. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Prosimy w niej o jedność Kościoła, a także dary i owoce Ducha Świętego dla każdej i każdego z nas.

O 6.30 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu swoje urodziny obchodzi ks. abp Wiktor Skworc, pamiętamy o nim w modlitwie.

Również w ten piątek odbędą się odwiedziny chorych przełożone, ze względu na wczorajszy dzień chorych. Proszę ich zgłaszać do środy 17 V włącznie.

 

6. W przyszłą niedzielą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, kolekta na potrzeby parafii, zaś o godz. 17.00 w ramach nabożeństwa majowego koncert z okazji Dnia Matki, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Ecce Homo.

Wystąpi znany nam zespół SonArte pod dyrekcją Tymoteusza Kubicy, który weźmie udział wmiędzynarodowym konkursie chóralnym im. Pau Casalsa w Barcelonie i Lloret de Mar. Po koncercie można będzie wesprzeć chórzystów ofiarami, które pomogą im w organizacji wyjazdu do Hiszpanii. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w tym wydarzeniu.

  7. Osoby udające się do Oświęcimia 27 maja proszone są o uregulowanie kosztu wyjazdu. Jednocześnie informujemy, że zbiórka przed wyjazdem odbędzie się na dolnym parkingu kościoła o g. 7:45. Wszystkie osoby muszą ze sobą posiadać dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport).
  8. Urząd Gminy Gorzyce przypomina, że jutro mija termin płatności podatku od nieruchomości za II kwartał 2023.
  9. Na naszej stronie internetowej znajduje się Komunikat Arcybiskupa Katowickiego w sprawie Metropolitalnego Święta Rodziny, małżeńskich jubileuszy i pielgrzymki do Piekar Śląskich /przeczytaj tutaj/.
  10. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pracują dla dobra naszego sanktuarium, za wiele prac wykonanych zupełnie bezinteresownie, aby zainaugurować cykl fatimskich odpustów. Grupą wyróżniającą się są Mężczyźni św. Józefa, ale nie tylko. Wielkie Bóg zapłać każdej osobie, nikogo nie pomijając.