Ogłoszenia 31.07-07.08.2022

1. W dzisiejszą niedzielę kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii oraz funkcjonowanie sanktuarium. W sierpniu zachęcamy do podjęcia trzeźwości i abstynencji.
  2. We wtorek /02 sierpnia/ odpust Porcjunkuli. Wyjazd autokarem na Jasną Górę na mszę św. z okazji zakończenia pielgrzymki pieszej. Zbiórka przy probostwie o godz. 7.00
  3. W tym tygodniu I czwartek, piętek i sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentu pokuty, udziału w Eucharystii oraz nabożeństwach. W sobotę przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego i kończymy pierwszy cykl pięciu pierwszych sobót miesiąca: różaniec o godz. 9.00, msza św. o godz. 10.00.
  4. Trwa nabór do chóru parafialnego, który prowadzi nasz organista, pan mgr Arkadiusz Pawliczek. Do włączenia się w posługę muzyczną w naszym kościele zapraszamy wszystkich dotychczasowych członków chóru, a także inne osoby wykazujące się muzykalnością umożliwiającą dalszą formację. Kontakt z panem Arkadiuszem w tej sprawie jest możliwy w każdy wtorek po wieczornej Mszy przy organach.

5. Rozpoczyna się XVI Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej Fide et Amore.

W programie 10 koncertów, liturgia, konferencja naukowa oraz spotkanie literackie. Festiwal odbywa się pod hasłem „Maria in musica”.

Inauguracja w kościele św. apostołów Filipa i Jakuba w Żorach w piątek 5 sierpnia o godz. 19.00. Wokaliści z Octava Ensemble i instrumentaliści wyspecjalizowani w wykonawstwie muzyki dawnej zaprezentują różne opracowania teksti Magnificat.

W naszej parafii 12 sierpnia liturgiczna inauguracja festiwalu, zaś 17 września konferencja wokół dziedzictwa św. Hildegardy z Bingen.

Szczegóły na naszej stronie, a także stronie festiwalu: www.fideetamore.zory.pl

6. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.