Ogłoszenia 24-31.07.2022

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy II światowy dzień dziadków i osób starszych, o godz. 9.30 Msza święta w ich intencji.

W naszej parafii gościmy związane z naszym sanktuarium Siostry Bożej Opatrzności, m.in. znaną nam siostrę Avilę. Kolekta jest przeznaczona na renowację Krypty Katedry.

2. W poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła, zaś we wtorek wspomnienie św., Joachima i Anny, rodziców NMP.

3. W piątek /29 lipca/ Noc pokuty i wynagrodzenia, początek o godz. 20.00, nasze modlitwy łączymy też z uczestnikami parafialnej pielgrzymki na Jasną Górę.

Zapraszamy do udziału we Mszy na jej zakończenie, w kaplicy cudownego obrazu, we wtorek 2 sierpnia o godz. 9.30.

4. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii oraz funkcjonowanie sanktuarium.
  5. Trwa nabór do chóru parafialnego, który prowadzi nasz organista, pan mgr Arkadiusz Pawliczek. Do włączenia się w posługę muzyczną w naszym kościele zapraszamy wszystkich dotychczasowych członków chóru, a także inne osoby wykazujące się muzykalnością umożliwiającą dalszą formację. Kontakt z panem Arkadiuszem w tej sprawie jest możliwy w każdy wtorek po wieczornej Mszy przy organach.
  6. Zachęcamy do ofiarowania Mszy św. w ważnych dla nas intencjach i kontaktu w tej sprawie z kancelarią, która w czasie wakacji jest czynna tylko w poniedziałki (16.30-17.30) i piątki (16.30-18.30).
  7. Już w przyszłym tygodniu, w I piątek sierpnia startuje XVI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TWÓRCZOŚCI RELIGIJNEJ FIDE ET AMORE, w którego ofercie znajdują się koncerty, celebracje, konferencja naukowa oraz spotkanie literackie. Program umieszczony jest na naszej stronie internetowej. / KLIKNIJ TUTAJ /
  8. 30 lipca wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zbiórka o 7.30 przy probostwie. Zostały ostatnie miejsca. Zachecamy do tego aby podjąć trud pielgrzymowania.