Ogłoszenia 19-26.06.2022

1. Dzisiaj, II Odpust Fatimski, kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii i funkcjonowanie sanktuarium. O godz. 10.30 suma ofiarowana m.in. w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin, zaś o godz. 13.00 msza św. z błogosławieństwem kierowców i ich pojazdów, o godz. 16.00 Nieszpory maryjne.
Młodzież naszej parafii prowadzi dzisiaj sprzedaż kremówek papieskich oraz waty cukrowej. Uzyskane środki wspierać będą wyjazd na Festiwal życia oraz pomoc Mikołajkowi walczącego z SMA.
Również dzisiaj w Gorzycach odbywa się Dzień Skupienia dla Narzeczonych z naszego dekanatu. Początek o godz. 16.00.
  2. We wtorek, 21 VI br. o godz. 18.30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie informacyjne nt. grupy Rycerzy Kolumba. Serdecznie zapraszam mężczyzn, którzy chcieliby się do tej grupy włączyć.
  3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach eucharystycznych oktawy Bożego Ciała, do czwartku włącznie, o godz. 17.00. W czwartek obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, zaś w piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. W związku z zakończeniem roku szkolnego zapraszamy na Mszę św. klasy VIII w czwartek o godz. 16.00, zaś całą społeczność naszej szkoły w piątek o godz. 8.00.
Przypominamy, iż zaleca się rodzicom dzieci udającym się na wakacje, aby kierowali do opiekunów dzieci prośbą, aby umożliwić udział w praktykach religijnych, szczególnie zaś udział w niedzielnej mszy świętej.
  5. W sobotę po porannej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie w domu katechetycznym grupy Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  6. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczą jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej, jest to tzw. Świętopietrze.
  7. Osoby zainteresowane udziałem w pielgrzymce na Jasną Górę bardzo prosimy o punktualne wpisanie się na listę. Ilość miejsc jest ograniczona, a zapisy potrwają jeszcze tylko do 26 czerwca.
  8. Trwa nabór do chóru parafialnego, który prowadzi nasz organista, pan mgr Arkadiusz Pawliczek. Do włączenia się w posługę muzyczną w naszym kościele zapraszamy wszystkich dotychczasowych członków chóru, a także inne osoby wykazujące się muzykalnością umożliwiającą dalszą formację. Możliwość kontaktu z panem Arkadiuszem w każdy wtorek po wieczornej Mszy przy organach.

9. W ubiegłą niedzielę przeprowadzono wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszyscy kandydaci zaproponowani przez parafian zostali wybrani:
1. Beata Brachmańska,
2. Dariusz Bugla,
3. Leszek Chlebik,
4. Monika Gwiżdż,
5. Łukasz Jakubczyk,
6. Łukasz Knopek,
7. Elżbieta Nowak,
8. Remigiusz Rączka,
9. Teresa Turek,

a prócz nich:
a/ z urzędu:
10. ks. prob. Wiesław Hudek,
11. ks. wik. Rafał Kilianek,
12. katechetka Joanna Zaufal,
13. organista Arkadiusz Pawliczek,
14. kościelny Marian Franc
15. szafarz Wincenty Grzesiek
b/ z powołania przez ks. proboszcza:
16. Iwona Wajsman,
17. Stanisław Sitek,
18. Maciej Urban.

Pierwsze zebranie nowo powołanej PRD odbędzie się w niedzielę 26 czerwca, o godz. 18.00 na probostwie. Obecność wszystkich członków PRD obowiązkowa.