Ogłoszenia 12-19.06.2022

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej, do której katolicy zobowiązani są przez przykazanie kościelne. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, zaś po każdej Mszy odbywają się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
Zgłoszono 9 kandydatów, którzy zostali przedstawieni tydzień temu. Wychodząc z kościoła, przy głównych drzwiach, można pobrać kartę wyborczą i oddać swój głos. Każdy pełnoletni parafianin ma prawo do głosowania, wybieramy dwie osoby, stawiając przy ich nazwiskach krzyżyk. Jeśli zaznaczymy więcej osób, głos jest ważny, ale liczą się dwie pierwsze zaznaczone osoby. Komisja skrutacyjna pod przewodnictwem zliczy głosy, a wyniki wyborów ogłosimy w przyszłą niedzielę.
  2. Jutro, w dniu św. Antoniego z Padwy kolejny Dzień Chorych. Początek modlitwy o godz. 9.00, msze o 9.15 i 12.00.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w tym dniu o godz. 8.30, 11.00 i 16.30. Po pierwszej Mszy św. wyruszymy w procesji ulicami naszej parafii.
Ołtarze procesji Bożego Ciała przygotowują: przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa - rodzice dzieci I-komunijnych, przy remizie OSP - strażacy, przy domu parafialnym - Rycerze Kolumba i Mężczyźni św. Józefa, zaś przy ołtarzu polowym - nadzwyczajni szafarze oraz Róże różańcowe. Zachęcamy do włączenia się w budowę ołtarzy, uporządkowanie terenu oraz naszych domostw na całej trasie procesji, a także przyozdobienie okien. Do udziału w procesji zapraszam całe rodziny, poczty sztandarowe, panie w strojach, dzieci w bieli oraz dzieci do sypania kwiatów. W uroczystość do wspólnoty ministranckiej zostaną przyjęci trzej kandydaci: Adam Cybulski, Marek Wacławczyk i Karol Miśko. Niech ich przykład zachęca innych chłopców naszej parafii do służby przy ołtarzu.
Przez oktawę (prócz niedzieli) o godz. 17.00 odprawiamy nabożeństwa eucharystyczne połączone z procesją wokół kościoła.

4. W piątek o godz. 6.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, w tym dniu wspominamy św. brata Alberta Chmielowskiego.
  5. Za tydzień, drugi Odpust Fatimski, kolekta będzie przeznaczona na potrzeba naszej parafii i funkcjonowanie Sanktuarium. O godz. 10.30 suma ofiarowana w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin, zaś o godz. 13.00 msza, po której tradycyjnie błogosławimy kierowców i ich pojazdy.
Młodzież naszej parafii przeprowadzi sprzedaż kremówek papieskich oraz waty cukrowej. Uzyskane środki wspierać będą wyjazd na Festiwal życia oraz pomoc Mikołajkowi walczącego z SMA.
Również w tę niedzielę w kościele w Gorzycach odbędzie się Dzień Skupienia dla Narzeczonych z naszego dekanatu. O godz. 16.00 Msza św. o godz. 17.00 konferencja, adoracja i okazja do spowiedzi.
  6. Osoby zainteresowane udziałem w pielgrzymce na Jasną Górę bardzo prosimy o punktualne wpisanie się na listę. Ilość miejsc jest ograniczona, a zapisy potrwają jeszcze tylko do 26 czerwca.
  7. Trwa nabór do chóru parafialnego, który prowadzi nasz organista, pan mgr Arkadiusz Pawliczek. Do włączenia się w posługę muzyczną w naszym kościele zapraszamy wszystkich dotychczasowych członków chóru, a także inne osoby wykazujące się muzykalnością umożliwiającą dalszą formację. Możliwość kontaktu z panem Arkadiuszem w każdy wtorek po wieczornej Mszy przy organach.
  8. Na naszej stronie można znaleźć informacje o pielgrzymce do Medjugorie organizowanej w dniach 17.09– 25.09.2022 przy parafii NSPJ w Jastrzębiu Zdroju.
  9. Polecam najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Gościa Extra” poświęconego tematyce Eucharystii.