Ogłoszenia 22-29.05.2022

1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna, kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji (odnowienie budynków kurii i katedry). Dzisiaj rozpoczyna się Metropolitalne Święto Rodziny, a także Tydzień Modlitw za powołanych do małżeństwa, polecamy zarówno narzeczonych jak i małżonków.
  2. Od poniedziałku do środy modlimy się o urodzaje, a także o błogosławieństwo dla rolników i każdej ludzkiej pracy. W kolejne dni krzyżowe będziemy się gromadzić przy naszych krzyżach o godz. 6.30. W poniedziałek przy krzyżu na ul. Powstańców, we wtorek na cmentarzu, w środę przy krzyżu misyjnym.
  3. We wtorek /24 maja/ modlimy się za katolików mieszkających w Chinach.
  4. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Prosimy w niej o jedność Kościoła, a także dary i owoce Ducha Świętego dla każdej i każdego z nas.
  5. W sobotę /28 maja/ po porannej Mszy św. w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie grupy Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz wszystkich chętnych zainteresowanych duchowością św. Franciszka z Asyżu.
  6. Kończy się miesiąc maj, zadaj sobie pytani: ile razy uczestniczyłem w nabożeństwie majowym? Jaki przykład modlitwy za wstawiennictwem, naszej Patronki, Najświętszej Maryi Panny dałem młodemu pokoleniu?
  7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, jest to dzień pielgrzymki mężczyzn do Piekar Śląskich, w naszym sanktuarium Noc Pokuty i Wynagrodzenia. Kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  8. Przypominamy o nadchodzących wydarzeniach: 4 czerwca Spotkanie Młodych na polach Lednickich, od 4 do 10 lipca Festiwal Życia w Kokotku koło Lublińca, zaś od 30 lipca do 2 sierpnia piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Informacje o wydarzeniach, zapisach oraz kosztach znajdują się na odpowiednich plakatach oraz na naszej stronie.
  9. Do 3 czerwca włącznie można zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej (pełnoletni katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania, czynnie uczestniczący w życiu parafii, znani są nieposzlakowanej postawy moralnej). Wybory odbędą się 12 czerwca.
  10. Poszukujemy osoby (mężczyzny lub kobiety) do pracy w zakrystii, zainteresowanych prosimy o kontakt.
  11. IV Fatimski Festyn Rodzinny przeszedł do historii. Dziękujemy wszystkim jego sponsorom, organizatorom oraz uczestnikom. Specjalna „Litania wdzięczności” znajduje się na funpage facebookowym parafii, a także na tablicy korkowej przy bocznym ołtarzu, gdzie wystawiona jest również Ewangelia przepisana przez nasze rodziny. Z wpłat sponsorów, a także z dochodu uzyskanego w czasie festynu zebrano 20.800 złotych, wszystkie opłaty, które obejmują wynagrodzenie artystów, atrakcje, nagłośnienie, a także konieczne zakupy wyniosły 15 tysięcy. Czysty dochód wynosi zatem 5.800 i został podzielony na cele charytatywne (leczenie dziecka, Mikołaja Kubali oraz klasztor sióstr Bożej Opatrzności w Jedłowniku) i dofinansowanie Festiwalu Życia. Nieoceniona jest pomoc organizacyjna, a także wkład rzeczowy (chociażby w przygotowaniu nagród quizowych), bez którego festyn nie mógłby się nigdy odbyć. Radość dzieci, integracja z młodym pokoleniem, a także niewymierne owoce duchowe festynu są wystarczającym argumentem za tym, aby organizować kolejne imprezy tego typu.