Ogłoszenia 01-08.08.2021

1. W dniu dzisiejszym Kościół obchodzi XVIII Niedzielę Zwykłą. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
W naszej parafii, zgodnie z dekretem księdza Arcybiskupa, swoją posługę proboszczowską i duszpasterską rozpoczyna ks. dr Wiesław Hudek, którego jako parafia pragniemy serdecznie powitać i życzyć błogosławieństwa Bożego na drodze podejmowania nowych zadań. Msza święta z udziałem księdza dziekana, połączona z kanonicznym objęciem parafii odbędzie się o 11:00.
  2. Już dziś pragniemy także zaprosić do udziału w Festiwalu Twórczości Religijnej Fide et Amore, którego pomysłodawcą jest ksiądz Wiesław. Program obejmuje koncerty, spotkania literackie oraz konferencje naukowe. W naszym kościele Msza święta w intencji uczestników festiwalu odbędzie się w piątek 3 września o 19:00. Program szczegółowy dostępny jest tutaj.
  3. Rozpoczynamy miesiąc sierpień, który w Kościele obchodzony jest jako miesiąc wzywania do życia w trzeźwości i abstynencji. Osoby pragnące podjąć abstynencję od alkoholu mogą wpisać swoje postanowienie w Księdze Trzeźwości wyłożonej na bocznym ołtarzu.
  4. W poniedziałek przypada tzw. Odpust Porcjunkuli. Możemy ofiarować go za siebie lub za osobę zmarłą nawiedzając w tym dniu kościół parafialny, przyjmując w stanie czystości duszy Komunię Świętą oraz odmawiając modlitwy w intencjach Ojca Świętego (Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo).
  5. W środę wspomnienie świętego Jana Marii Vianney'a – patrona proboszczów.
  6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po mszy porannej Nabożeństwo w intencji nowych powołań oraz o uświęcenie duchowieństwa. W piątek po mszy porannej Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada również liturgiczne Święto Przemienienia Pańskiego. W sobotę o 6:15 zapraszamy na stałe Nabożeństwo różańcowe połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. W sobotę pragniemy odwiedzić z posługą sakramentalną starszych i chorych naszych parafian. Bardzo prosimy rodziny o zgłaszanie chorych w kancelarii lub zakrystii.
  8. Za tydzień XIX Niedziela Zwykła. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  9. Kandydatów do bierzmowania, którzy od września rozpoczną swoje przygotowanie, czyli uczniów którzy skończyli klasę VII, prosimy o pojawienie się w kancelarii parafialnej w godzinach jej pracy i odebranie formularza zgłoszeniowego oraz rocznego planu spotkań. Wypełnione formularze z kompletem dokumentów należy odnieść następnie do kancelarii w terminie do 2 września. W tym też dniu, 2 września w czwartek, odbędzie się pierwsze spotkanie dla kandydatów oraz ich rodziców w kościele o 18.15 połączone z modlitwą.
  10. Kandydatów do bierzmowania, którzy zakończyli już kurs przygotowania, czyli uczniów, którzy skończyli klasę VIII informujemy, że próba przed bierzmowaniem odbędzie się 8 września o 18.15 w kościele, spowiedź przed bierzmowaniem 9 września o 18:15 w kościele a sakrament bierzmowania zostanie udzielony 10 września w czasie mszy świętej z udziałem księdza biskupa.