Ogłoszenia 01-08.12.2019

1. Dzisiejszą niedzielą /01.12./ rozpoczynamy w Kościele Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. Nieszpory o godz. 16.00.
W przedsionku naszego kościoła można nabyć opłatki na stół wigilijny, kartki świąteczne, kalendarze i świece Caritas / duże świece 12 zł, małe świece 5 zł /.
Dziś rozpoczniemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę. Prosimy o zapoznanie się z planem kolędy na stronie internetowej i w gablotce w przedsionku kościoła.
  2. Od poniedziałku /02.12./ zapraszamy dzieci i dorosłych na Msze święte roratnie. Roraty od poniedziałku do piątku zawsze o godz. 17.30. W kościele pojawi się serce roratnie, do którego będziemy mogli składać słodkości dla dzieci na codzienne nagrody, za właściwe odpowiedzi na roratnie zagadki.
  3. W środę /04.12./ przypada wspomnienie św. Barbary patronki górników i naszej archidiecezji. Zapraszamy wszystkich górników w strojach górniczych oraz ich rodziny na Mszę Św. o godz. 10.00. Nabożeństwo do św. Barbary przed Mszą Św. o godz. 9.30.
  4. W czwartek /05.12./ po Mszy Św. o godz. 7.00 Nabożeństwo w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  5. W piątek /06.12./ po porannej Mszy Św. Nabożeństwo do NSPJ.
Okazja do spowiedzi świętej z racji I piątku:
- dla dzieci ze szkoły podstawowej od godziny 16.45;
- dla młodzieży klas VIII SP i starszej młodzieży od godziny 18.30.
Msza Św. młodzieżowa o godz. 19.00.
  6. W niedzielę /08.12./ przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Kolekta będzie na remont elewacji naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka ogólnopolska na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
W tym dniu zapraszamy parafian i pielgrzymów na Nabożeństwo do MB Róży Duchownej o godz. 12.00. We Mszy Św. o godz. 11.00 będą uczestniczyły dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. oraz ich rodzice. W czasie Eucharystii zostaną im poświęcone medaliki i zawierzymy ich opiece Niepokalanej.
  7. Obchód chorych przed świętami Bożego Narodzenia będzie w sobotę 21.12.2019 r.