Ogłoszenia 27.10-03.11.2019

1. Dziś XXX Niedziela Zwykła. Kolekta tej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Dzieci Misji wraz z p. katechetką Grażyną zapraszają dziś na kiermasz misyjny w przedsionku kościoła.
2. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 6.30 i 17.00. W tym tygodniu poranny różaniec prowadzi Legion Maryi.
3. We wtorek (29.10) Noc Pokuty. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z pielgrzymami od godz. 20.00.
4. W czwartek zapraszamy wszystkich na ostatnie nabożeństwo różańcowe. Wszystkie dzieci prosimy, aby przyszły w przebraniu świętego. Przynosimy ze sobą świece lub latarki. Po zakończeniu nabożeństwa wyruszymy do salek katechetycznych w korowodzie świętych. Tam przygotowany zostanie poczęstunek dla dzieci, zabawy oraz rozwiązanie różańca. Prosimy zabrać ze sobą plansze z obrazkami.
5. W piątek (01.11) przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 9.30,11.00 i 16.00. Msza św. o godz.16.00 w int. poległych na wojnie. O godz. 14.30 będą nieszpory i modlitwy za zmarłych, po nich procesja na cmentarz – zapraszamy. Na cmentarzu w tym dniu będzie przeprowadzona zbiórka na Wodzisławski Ośrodek Dzieci Niepełnosprawnych, w którym miesięcznie leczy się i rehabilituje ponad 600 dzieci z całego powiatu wodzisławskiego.
6. Różaniec za ++ zalecanych od 2 do 8 listopada o godz. 6.30 i 17.00. Przypominamy, że w tych dniach możemy zyskać odpust zupełny za naszych zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła lub cmentarza i odmówienie: Ojcze Nasz i Wierzę oraz modlitwy w intencjach bliskich sercu Ojca Św.; spowiedź św. i przyjęcie Komunii św., jak również zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
7. W Uroczystość Wszystkich Świętych kancelaria będzie nieczynna.
8. Bardzo prosimy parafian aby przy okazji prac porządkowych na cmentarzu, sprawdzili aktualność rezerwacji grobów. W myśl prawa cmentarnego jeśli rezerwacja nie jest przedłużona, to po 20 latach grób może być użyty do nowego pochówku.
9. W sobotę (02.11) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zalecki na różaniec za zmarłych, będzie można składać w zakrystii. Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.00, 8.15 i 17.30. Obchód chorych z racji Dnia Zadusznego będzie w sobotę - 09.11.
10. 16 listopada w teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie wystawiony zostanie spektakl Gość Oczekiwany wprowadzający w czas Adwentu. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarem. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Koszt 50 zł.
11. Za tydzień XXXI Niedziela Zwykła. Kolekta będzie przeznaczona na renowację katedry w Katowicach.