Ogłoszenia 11-18.08.2019

1. Dziś przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą /11.08./. Kolekta przeznaczona na zapłacenie parafialnych rachunków za prąd i wodę. Zapraszamy na nieszpory o godz. 16.00.
  2. We wtorek /13.08./ w naszym sanktuarium Dzień Chorych. Początek o godz. 9.00. Msze Święte będą o godz. 9.15 i 12.00. Po Mszach Świętych nabożeństwa eucharystyczne i indywidualne błogosławieństwo chorych Najśw. Sakramentem. Różaniec o godz. 11.30.
Informujemy, że ze względu na małą frekwencję i zdezorientowanie wśród pielgrzymów nie będzie już w naszym sanktuarium drugiego sierpniowego dnia chorych, który był obchodzony 19 sierpnia. Wszystkich zapraszamy na 13 sierpnia od godz. 9.00., tak jak to jest w Turzy Śl. przez cały rok. Obchodzimy dzień fatimski zawsze 13 każdego miesiąca.
  3. W środę /14.08./ o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo Zaśnięcia NMP. Po nabożeństwie Msza Św. za ++ Parafian i Pielgrzymów. Po Mszy Św. procesja z figurą MB do kaplicy przy ul. Powstańców. Prosimy przynieść świece.
  4. W czwartek /15.08./ przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu Msze św. jak w niedzielę, bo jest to święto nakazane i wierni mają obowiązek uczestniczyć w Mszy Św. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kwiatów i ziół.
  5. W piątek /16.08./ o godz. 6.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  6. Uczniom, którzy we wrześniu rozpoczną nauczanie w klasie ósmej szkoły podstawowej, przypominamy o trwających zapisach na kurs przygotowania do bierzmowania. W kancelarii parafialnej należy pobrać formularz zgłoszeniowy oraz deklaracje, a następnie wypełnić i odnieść do dnia 31 sierpnia 2019 roku.
  7. Za tydzień XX Niedziela Zwykła /18.08./. W naszym sanktuarium Odpust Fatimski z okazji sierpniowego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Suma odpustowa z procesją z figurą MB Fatimskiej o godz. 10.30. Autosacrum po Mszy Św. o godz. 13.00. Kolekta będzie na remont elewacji naszego kościoła.