Ogłoszenia 04-11.08.2019

1. Dziś przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą. Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dziś gościmy w naszej parafii księdza misjonarza Dawida Sładka z Kazachstanu, który w czasie Mszy Świętych wygłosi Słowo Boże. Po każdej Mszy świętej przy wyjściu z naszego kościoła ks. Dawid będzie zbierał ofiary na rzecz misji w Kazachstanie. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16.00.
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:
- wtorek /06.08./ Święto Przemienienia Pańskiego,
- czwartek /08.08./ Wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
- piątek /09.08./ Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy,
- sobota /10.08./ Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  3. Przypominamy, że miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości i abstynencji do której Kościół w tym miesiącu szczególnie nas zachęca.
  4. Uczestników pielgrzymko-wycieczki rowerowej do Ustronia, która odbędzie się w sobotę 10 sierpnia, informujemy, że zbiórka przed wyjazdem odbędzie się przed Kościołem o godzinie 8.00. Chętni, którzy chcieliby się jeszcze zapisać mogą to uczynić jeszcze dziś w zakrystii.
  5. Uczniom, którzy we wrześniu rozpoczną nauczanie w klasie ósmej szkoły podstawowej, przypominamy o trwających zapisach na kurs przygotowania do bierzmowania. W kancelarii parafialnej należy pobrać formularz zgłoszeniowy oraz deklaracje, a następnie wypełnić i odnieść do dnia 31 sierpnia 2019 roku.
  6. Za tydzień XIX Niedziela Zwykła /11.08./. Kolekta będzie przeznaczona na zapłacenie parafialnych rachunków za prąd i wodę.