Ogłoszenia 19-26.05.2019

1. Dziś V Niedziela Wielkanocna, a w naszym sanktuarium przypada I Odpust Fatimski. Suma odpustowa o godzinie 10.30, po Mszy Św. procesja z figurą MB Fatimskiej. Autosacrum czyli błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów po Mszy Św. o godz. 13.00. Koncert maryjny w wykonaniu chórów Gminy Gorzyce o godz. 14.00. Kolekta będzie na remont elewacji naszego kościoła.
Dziś, po każdej Mszy Świętej można zakupić kremówki papieskie. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany w całości na pokrycie kosztów festynu fatimskiego, który odbędzie się 16 czerwca w drugi w tym roku odpust fatimski. Przy stoiskach z kremówkami można nabyć także bilety konkursowe na festyn.
  2. W poniedziałek /20.05./ młodzież naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowania w czasie Mszy Świętej o godzinie 17.30. Sakramentu Bierzmowania udzieli Ks. Biskup Marek Szkudło. Kolekta będzie przeznaczona na fundusz stypendialny dla młodzieży nasze archidiecezji im. bł. ks. Emila Szramka. Z racji uroczystości związanych z Bierzmowaniem nie będzie w tym dniu nabożeństwa majowego.
  3. Wyjazd pielgrzymów z naszej parafii do Opavy będzie miał miejsce we wtorek /21.05./ o godzinie 8.30 z parkingu przed kościołem.
  4. W piątek /24.05./ przypada w Kościele dzień modlitw za Kościół w Chinach.
  5. Za tydzień VI Niedziela Wielkanocna /26.05./. Zapraszamy w tym dniu mężczyzn i młodzieńców na pielgrzymkę do Matki Bożej Piekarskiej. Kolekta na potrzeby parafii.
  6. Bardzo prosimy o nadsyłanie na podany w ogłoszeniach parafialnych adres mailowy księdza Rafała (kili1986@interia.pl) zdjęć do mozaiki obrazu fatimskiego. Prosimy o nadsyłanie kilku zdjęć (dwóch lub trzech). Potrzebujemy w sumie około pięciuset zdjęć.