Ogłoszenia 12-19.05.2019

1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza. Kolekta będzie przeznaczona na nowe tabernakulum do naszego kościoła. Nabożeństwo majowe o godz. 16.00.
  2. W poniedziałek /13.05./ przypada wspomnienie MB Fatimskiej i Dzień Chorych w naszym sanktuarium. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z pielgrzymami od godz. 9.00.
  3. W czwartek /16.05./ Msza Św. o godz. 17.30 w intencji misji i misjonarzy. Po Mszy Św. spotkanie Zespołu Misyjnego w domu katechetycznym.
  4. W piątek /17.05./ nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 6.30.
  5. W sobotę /18.05./ od godz. 10.00 pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  6. W niedzielę /19.05./ przypada I Odpust Fatimski. Suma odpustowa o godz. 10.30, po Mszy Św. procesja z figurą MBF. Autosacrum czyli błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów po Mszy Św. o godz. 13.00. Koncert maryjny w wykonaniu chórów Gminy Gorzyce o godz. 14.00. Kolekta będzie na remont elewacji naszego kościoła.
W niedzielę 19 maja, w odpust fatimski, po każdej Mszy Św. będzie można zakupić kremówki papieskie. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pokryce kosztów festynu fatimskiego, który odbędzie się w czerwcu.
  7. Kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na próby przed bierzmowaniem. 13 maja o godz. 18.15 odbędzie się pierwsza próba, zaś 17 maja o godz. 18.15 druga. Druga próba połączona zostanie z modlitwą, w czasie której będzie można przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Na drugą próbę w piątek 17 maja zapraszamy również świadków bierzmowania.
  8. Przypominamy o trwających zapisach na wyjazd na Lednicę 1 czerwca 2019 roku. Zdecydowanych na wyjazd prosimy o szybkie zapisy, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.
  9. W czwartym dniu pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, tj. 25 czerwca, wyruszy z naszej parafii na spotkanie pielgrzymów autokar. Tych, którzy chcieliby się udać w tym dniu do Częstochowy, by razem z pieszymi pielgrzymami przeżywać Eucharystię i drogę krzyżową na wałach obronnych, prosimy o zapisywanie się na liście w zakrystii. Koszt wyjazdu 40 zł.
  10. Uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę prosimy o uzupełnienie danych na liście uczestników, która znajduje się w zakrystii. Można również opłacić koszt pielgrzymki w wysokości 170 zł. Do odbioru jest również u siostry Elizeuszy – naszej zakrystianki informator pielgrzyma.
  11. Bardzo prosimy o nadsyłanie na podany w ogłoszeniach parafialnych adres mailowy księdza Rafała (kili1986@interia.pl) zdjęć do mozaiki obrazu fatimskiego. Prosimy o nadsyłanie kilku zdjęć (dwóch lub trzech). Potrzebujemy w sumie około pięciuset zdjęć.