Ogłoszenia 14-21.10.2018

1. Dziś XXVIII Niedziela Zwykła, a w naszym sanktuarium Odpust Fatimski. Kolekta na remont elewacji naszego kościoła. Suma odpustowa o godz. 10.30, potem procesja z figurą MBF. Po Mszy Św. o godz. 13.00 / Autosacrum / czyli błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.
O godz. 14.00 zapraszamy na koncert maryjny z okazji 70 lecia istnienia kościoła w Turzy Śląskiej. Wystąpią między innymi: Klaudiusz Jania i orkiestra dęta oraz zaproszeni soliści.
Dziś także obchodzony jest w Polsce dzień papieski. W tym dniu, przed kościołem, po każdej Mszy świętej, wspólnota Dzieci Maryi naszej parafii przeprowadzi sprzedaż kremówek papieskich, a młodzież zbiórkę pieniędzy na papieski fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia finansujący koszty nauki zdolnej lecz materialnie ubogiej młodzieży.
  2. W tym tygodniu Różaniec o godz. 6.30 prowadzi Legion Maryi.
  3. W poniedziałek /15.10./ imieniny obchodzi siostra Avila. Msza Św. w Jej intencji o godz. 7.00.
  4. We wtorek /16.10./ przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej patronki Śląska i zarazem 40 rocznica wyboru na papieża św. Jana Pawła II.
  5. W czwartek /18.10./ będziemy obchodzili święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Msza Św. o godz. 17.30 w intencji misji i misjonarzy oraz o nowe powołania misyjne, po Mszy Św. spotkanie Zespołu Misyjnego w domu katechetycznym.
  6. W piątek /19.10./ po Mszy Św. wieczornej modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z okazji III piątku miesiąca, który w sposób szczególny poświęcony jest Miłosierdziu Bożemu.
  7. W sobotę /20.10./ w naszym sanktuarium Pielgrzymka Archidiecezjalna Legionu Maryi. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 9.30.
  8. W niedzielę /21.10./ przypada XXIX Niedziela Zwykła. Kolekta na potrzeby parafii.