Ogłoszenia 07-14.10.2018

1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła. Kolekta na zapłacenie parafialnych rachunków za energię elektryczną i wodę. Msza Św. przy kaplicy św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Maruszach o godzinie 11.00 w intencji żyjących i zmarłych mieszkańców Marusz. Dziś zapraszamy na różaniec o godz. 16.00. Różaniec w tygodniu modlimy się o godz. 6.30 i 17.00.
  2. W poniedziałek /08.10/ Msza Św. o godz. 17.30 w intencji Róż Różańcowych naszej parafii, potem spotkanie w kościele i uczczenie relikwii świętych dzieci fatimskich.
  3. W piątek /12.10/ Msza Św. o godz. 17.30 w intencji zmarłych Parafian we wrześniu 2018 roku.
  4. W sobotę /13.10./ w naszym sanktuarium Dzień Chorych od godz. 9.00. Kazania wygłosi ks. Wojciech Bartoszek dyrektor Apostolstwa Chorych. W ramach Dnia Chorych Koncert chórów z Turzy Śl. Olzy i Osin. Początek godz. 10.30 w naszym kościele.
  5. W niedzielę /14.10./ ostatni w tym roku odpust fatimski. Suma odpustowa o godz. 10.30, potem procesja z figurą MBF. Po Mszy Św. o godz. 13.00 /Autosacrum/ czyli błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. O godz. 14.00 zapraszamy na koncert maryjny z okazji 70 lecia istnienia kościoła w Turzy Śląskiej. Wystąpią między innymi: Klaudiusz Jania i orkiestra dęta oraz zaproszeni soliści.
W niedzielę 14 października przypada też dzień papieski. W tym dniu, przed kościołem, po każdej Mszy świętej, wspólnota Dzieci Maryi naszej parafii przeprowadzi sprzedaż kremówek papieskich, a młodzież zbiórkę pieniędzy na papieski fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia finansujący koszty nauki zdolnej lecz materialnie ubogiej młodzieży.
Kolekta będzie na remont elewacji naszego kościoła.
  6. Weźmy sobie to naszych serc prośbę Matki Bożej z Fatimy: „Odmawiajcie codziennie różaniec”.