Ogłoszenia 19-26.08.2018 - Sanktuarium MBF Turza Śląska

Ogłoszenia 19-26.08.2018

1. Dziś przeżywamy w kościele XX Niedziela Zwykła. W naszym sanktuarium IV Odpust Fatimski. Suma odpustowa z procesją o godz. 10.30 w int. Pielgrzymów i Parafian. Po Mszy Św. o godz. 13.00 błogosławieństwokierowców i ich pojazdów. Kolekta przeznaczona będzie na remont elewacji naszego kościoła.
  2. W dzisiejszą niedzielę odbywa się też pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej; łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium.
  3. Obchody liturgiczne tygodnia:
- poniedziałek /20.08./ Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,
- wtorek /21.08./ Wspomnienie św. Piusa X, papieża,
- środa /22.08./ Wspomnienie NMP, Królowej. O godz. 6.30 uczcimy naszą Panią i Królową modlitwą różańcową, a na godz. 17.00 zapraszamy również na Różaniec do Siedmiu Boleści MB prowadzony przez Apostolstwo Dobrej Śmierci,
- piątek /24.08./ Święto Św. Bartłomieja, Apostoła.
  4. W przyszłą niedzielę /26.08./ będziemy obchodzić Uroczystość NMP Częstochowskiej,  w naszym sanktuarium ,,Dożynki Parafialne” Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 11.00 – procesja wyruszy z przed domu katechetycznego, zapraszamy poczty sztandarowe, Koło Gospodyń Wiejskich i wszystkich Parafian. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
  5. Wszystkim życzymy radosnego świętowania i błogosławionego tygodnia.