Ogłoszenia 29.07-05.08.2018 - Sanktuarium MBF Turza Śląska

Ogłoszenia 29.07-05.08.2018

1. Dziś przeżywamy w kościele XVII Niedzielę Zwykłą. Kolekta przeznaczona jest na remont elewacji kościoła. Nieszpory niedzielne o godz. 16.00. W naszym sanktarium Noc Pokuty i Wynagrodzenia. Zapaszamy do wpółnej modlitwy z pielgrzymami od godz. 20.00
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:
- wtorek /31.07./ Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,
- środa /01.08./ Święto św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła,
- sobota /04.08./ Wspomnienie św. Jana Marii Wianney’a, prezbitera.
  3. W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym zachęcamy do trzeźwości i abstynencji. W związku z tym przy bocznym ołtarzu wyłożona jest księga, do której można wpisywać swe sierpniowe postanowienia.
  4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W tych dniach po porannych Mszach św. zapraszamy:
- w czwartek na Nabożeństwo w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych,
- w piątek na Nabożeństwo ku czci NSPJ,
- w sobotę o godz. 6.15 na Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. W czwartek / 02.08./ przypada Odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny nawiedzając kościół parafialny oraz spełniając pozostałe warunki. O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
  6. W najbliższą sobotę /04.08./ Obchód Chorych. Prosimy o zgłoszenie swoich bliskich w zakrystii lub w kancelarii. Także w sobotę o godz. 16.30 nauka dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.
  7. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę szlakiem sanktuariów południowej Polski w terminie od 05 do 06 września 2018 roku. W programie pielgrzymki: Żywiec Rychwałd opactwo cysterskie w Szczyrzycu Myślenice Kalwaria Zebrzydowska. Koszt pielgrzymki: 230 zł. Zapisy w zakrystii. Prosimy wpłacać zaliczkę 50 zł.
  8. Za tydzień XVIII Niedziela Zwykła. Kolekta zostanie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
  9. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.