Ogłoszenia 18-25.03.2018

  1. Dziś przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. W kościele w Gorzycach jest Dzień Skupienia dla narzeczonych od godz. 16.00. Kolekta na potrzeby Archidiecezji Katowickiej. Od dziś rozpoczynamy II część wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny.
  2. W poniedziałek /19.03./ Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. O godz. 7.00 Msza św. w intencji Duchowej Adopcji Dzieci Nienarodzonych, a o godz. 18.15 spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych domu katechetycznym.
  3. We wtorek /20.03./ spotkanie dla Grupy o. Pio w ramach Mszy św. o godz. 17.30.
  4. W czwartek /22.03./ o godz. 18.30 na probostwie, zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i liderów grup parafialnych.
  5. W piątek /23.03./ zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ścieżkami naszej Kalwarii.  Początek o godz. 19.00 w kościele. Prosimy zabrać ze sobą świece. W razie złej pogody Droga Krzyżowa będzie w kościele. Nie będzie w tym dniu Drogi Krzyżowej po porannej Mszy Św., popołudniu ani dla dzieci.
  6. W sobotę /24.03./ przedświąteczny Obchód Chorych. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii lub w kancelarii. Po Mszy św. porannej spotkanie członków FZŚ oraz zainteresowanych tą wspólnota.
  7. Za tydzień / 25.03./ NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Wszystkie dzieci z palmami zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 9.30, która rozpocznie się uroczystą procesją wejścia. Przed Mszą św. dzieci otrzymają zielone gałązki palmowe.
W tym roku Koło Gospodyń Wiejskich organizuje XV Gminny Przegląd Palm Wielkanocnych. O godz. 10.45 korowód wyruszy z ul. Powstańców do kościoła. Przed wejściem do kościoła poświęcenie palm i Msza św. w czasie której ,,Pasję” wykona chór parafialny ,,Lira’’.
Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.45.
  8. W zakrystii u siostry Elizeuszy można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, są też do nabycia ,,paschaliki” wielkanocne świece Caritas, w cenie 6 zł. Kolekta Niedzieli Palmowej na potrzeby parafii.
  9. W tym roku 7 maja o godz. 18.00 będzie udzielony Sakrament Bierzmowania naszej młodzieży. 
  10. Życzymy radosnego przeżywania czasu Wielkiego Postu płynącego ze świadomości obdarowania nas zbawieniem, przebaczeniem i obfitością łask.