Ogłoszenia 19-26.11.2017

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej świętujemy 69 Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła tzw. Kiermasz. Zapraszamy wszystkich Parafian i poczty sztandarowe na sumę kiermaszową o godz. 11.00 w intencji Parafian; w intencji budowniczych naszego kościoła i dobrodziejów naszej Parafii. Kazanie wygłosi ks. doktor Andrzej Sacher z Wodzisławia Śląskiego. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii i Sanktuarium.
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:
- poniedziałek /20.11./ Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
- wtorek /21.11./ Wspomnienie Ofiarowania NMP. Z tej okazji różaniec o godz. 6.30,
- środa /22.11./ Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. O godz. 17.00 Różaniec z ADŚ,
- piątek /24.11./ Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy,
- sobota /25.11./ po Mszy św. porannej spotkanie członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, kandydatów i wszystkich zainteresowanych.
  3. Za tydzień ostatnia niedziela Roku Liturgicznego Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kolekta będzie przeznaczona na zapłacenie parafialnych rachunków za energię elektryczną.
O godz. 9.30 Msza św. w int. Chóru Parafialnego ,, Lira” z okazji święta patronalnego, natomiast o godz. 11.00 Msza św. ku czci św. Katarzyny w int. Kolejarzy i Transportowców oraz ich rodzin, a o godz. 16.30 mają swoją Mszę św. nasi ministranci zapraszamy również rodziców.
  4. Zapraszamy 2 grudnia, w sobotę o godz. 18.30, na adwentowy musical pt.: ,, Dźwięki Ciszy ”, który został przygotowany przez dzieci, młodzież i rodziny naszej parafii. Po spektaklu będzie okazja wsparcia, chorej na wrodzone zwichnięcie stawu biodrowego, Dominiki Greń, szczegóły na plakatach.
  5. Przypominamy, że na chórze naszego kościoła dzieci mogą przebywać tylko pod opieką rodziców. Apeluje o to także pan organista Damian.
  6. W gablotach parafialnych jest już wywieszony plan kolędy, dostępny jest również na stronie internetowej w zakładce Aktualności.
  7. W zakrystii są do nabycia nasze sanktuaryjne kalendarze w cenie 5 zł.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszej kolekcie. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego i błogosławionego przeżycia i świętowania dzisiejszego Kiermaszu.