Ogłoszenia 01-08.10.2017

1. Dziś przypada XXVI Niedziela Zwykła. O godz. 11.00 będzie odprawiona Msza św. przy kaplicy św. Teresyod Dzieciątka Jezus na Maruszach, w intencji żyjących i zmarłych mieszkańców Marusz. Natomiast o godz. 16.30 będzie odprawiona Mszę św. w intencji Ks. Sebastiana z okazji Jego 30-tych urodzin. Polecamy Ks. Sebastiana Waszym modlitwom. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WŚSD.
  2. Rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 6.30 i 17.00. Zachęcamy grupy parafialne do włączenia się w prowadzenie różańca św. z rozważaniami tajemnic przed Mszą św. o godz. 6.30. Od 2 do 7 października prowadzi FZŚ. Wieczorny różaniec prowadzony jest przez kapłana przy wystawionym Najśw. Sakramencie.
  3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  4. W I czwartekpo Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo w int. nowych powołań kapłańskich i zakonnych. O godz. 17.00 Różaniec przy wystawionym Najśw. Sakramencie i okazja do spowiedzi.
  5. W czwartek /5.10./ obowiązkowe spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. O godz. 17.30 Msza św., a po niej spotkanie w kościele.
  6. W I piątek po Mszy Św. porannej Nabożeństwo ku czci NSPJ. Msza św. szkolna w I piątek o godz. 16.30. Podczas Mszy św. szkolnej, 6 października o godz. 16.30, poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św.
Sakrament Pokuty: kl. II i III Gimnazjum oraz Szkoła Podstawowa godz. 15.45. Msza św. młodzieżowa w piątek o godz. 19.00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.
  7. W I sobotę miesiąca /7.10./ odwiedzimy naszych chorych. Chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. O godz. 17.00 Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
  8. W sobotę / 7.10 / w katowickiej katedrze przeżywany jest doroczny dzień jedności wspólnot Żywego Różańca. W tym roku do tego wydarzenia dołączyła inicjatywa modlitewna pt. ,,Różaniec do granic”. Nasze Sanktuarium zostało wybrane jako kościół stacjonarny. Do udziału w tej modlitwie zapraszamy Parafian i Pielgrzymów, którzy przez wstawiennictwo Maryi pragną modlić się o pokój na świecie oraz błog. Boże dla rodzin. Podajemy Program:
10.30 Nabożeństwo maryjne i konferencja wprowadzająca.
11.00 Eucharystia.
12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
13.00 Przerwa na posiłek we własnym zakresie.
13.30 Modlitwa różańcowa ( IV części w kościele parafialnym)
  9. Nauki przedślubne w naszej parafii będą w każdy piątek października o godz. 18.30 w domu katechetycznym. Pierwsze spotkanie 6 października.
  10. Za tydzień, dziękując Bogu za wielki pontyfikat św. Jana Pawła II, przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem: ,, Idźmy naprzód z nadzieją” z tej okazji po każdej Mszy św. będzie zbiórka przed kościołem na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Kolekta przeznaczona będzie na Parafię i Sanktuarium.
  11. Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszej kolekcie. Wszystkim życzymy radosnej i owocnej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.