Ogłoszenia 17-24.09.2017

1. Dziś przypada XXIV Niedziela Zwykła. W naszej parafii kolejny Odpust Fatimski. Suma odpustowa z procesją o godz. 10.30., której będzie przewodniczył Ks. Abp Wiktor Skworc. Kazania odpustowe będzie głosił ks. Roman Chromy / Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Katowicach /.
Na Mszy Św. o godz. 13.00 będzie śpiewał chór męski „Echo” z Radlina. Po Mszy Św. krótki koncert w ichwykonaniu w naszym kościele, po nim nastąpi Autosacrum błogosławieństwo kierowców i pojazdów oraz procesja z figurą MB płaczącej z Syrakuz. Kolekta tej niedzieli będzie przeznaczona na parafię i sanktuarium. Nieszpory Niedzielne o godz. 16.00.
  2. Dziś jest również Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.

3. Obchody liturgiczne tygodnia:
- PONIEDZIAŁEK /18.09./ Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży.
Zapraszamy wszystkich parafian, przedstawicieli grup parafialnych oraz poczty sztandarowe na Mszę św. o godz. 17.30 w intencji Ks. Proboszcza z okazji Jego Urodzin. Księdza Proboszcza polecamy Waszym modlitwom.
- ŚRODA /20.09./ Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
- CZWARTEK /21.09./ Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, o godz. 17.30 Msza św. w intencji misji i misjonarzy oraz o nowe powołania misyjne. Po niej spotkanie Zespołu Misyjnego.
Natomiast o godz. 18.15 w domu katechetycznym będzie zebranie rodziców pierwszokomunijnych.
- SOBOTA /23.09./ Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera o godz. 17.30 Msza św. w int. Grupy Modlitewnej św. o. Pio, wszystkich czcicieli oraz ich rodzin.

4. Następna Niedziela będzie XXV Niedzielą Zwykłą. Kolekta tej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszej kolekcie. Wszystkim życzymy radosnej i owocnej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.